fbpx

Gazetari bullgar që ngjan me Ibrahimoviç (Foto)

Hristo Hristov është shndërruar në një virus në internet që prej vitit 2013 kur u shfaq me një pamje shumë të ngjashme me atë të Zlatan Ibrahimoviç. Gazeta suedeze kapi javën e shkuar gazetarin bullgar, i cili ngjasonte në mënyrë të frikshme me sulmuesin e PSG-së.

Por kur u pyet nga gazeta ai u shpreh se krahasimi e bënte të qeshte.

Zlatani bullgar ka lindur në vitin 1967 në Bullgarinë Perëndimore dhe punon si gazetar, kërkues dhe autor. Ai ka punuar edhe në Washington si dhe ka shkruar disa herë edhe për “The Guardian”. /albeu

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close