fbpx

Incident, përleshen tifozët “Plisat” dhe “Torcida” (VIDEO)

Derbi në futbollin kosovar, ndërmjet Trepçës dhe Prishtinës nuk u luajt më shumë se 21 minuta, pasi është ndërprerë shkaku i incidentit të shkaktuar nga tifozët e dy palëve.
Grupi i tifozvë i Trepçës që quhen ‘Torcida’ filluan një ‘luftë’ me tifozët e Prishtinës, Plisat.
Incidenti vazhdoi të përhapej edhe më shumë sa që tifozët u futën në fushë dhe kështu ndeshja u ndërpre për të mos filluar më.
Më poshtë keni dhe dy video për të parë pak a shumë situatën që u krijua sot në këtë takim, ndërsa në vazhdim do të dalin lajme të reja rreth kësaj ngjarjeje e cila është katastrofale për imazhin e sportit tonë, i cili është shumë prapa duke e krahasuar me vendet tjera europiane.

Lajme të ngjashme

Back to top button