fbpx

Ja si festohet goli në Bundesliga 2 (Video)

Padyshim që festimi më i mirë i javës në futboll është parë në Ligën e Dytë të Gjermanisë. Derbi i qytetit i zhvilluar në mes të Dynamo Dresden dhe Chemnitzer ka sjellur kërë atmosferë të “çmendur”.

Para 30 mijë tifozëve skuadra vendase arriti që të shënoi gol për të fituar këtë derbi drithërues. Comvalius shënoi golin e fitores në minutën e 85 për të sjellur në stadium këtë atmosferë të “çmendur”.

Lojtari shkoi në stadium duke bërë tifo për golin e tij bashkë me publikun e zjarrtë, ndërsa 30 mijë tifozët vendas ishin në trans nga ky gol.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close