fbpx

Cagliari e bëri për “pesë pare” Interin (Video)

Skuadra e Cagliarit ka shkaktuar befasinë e fundjavës në elitën e futbollit italian duke mposhtur Interin në udhëtim.

Dhe kjo çfarëdo fitoreje. Cagliari triumfoi hiq më pak se 4:1 kundër zikaltërve në një lojë perfekte të tyre.

Marco Sau shënoi golin e parë të mysafirëve, para se Albin Ekdal të shënonte tre gola për fitoren e thellë të Cagliarit.

Për Interin, skuadër e cila nga minuta 28’ luajti pa një lojtar në fushë pas përjashtimit me të kuq të Yutu Nagatoms, golin e vetëm e shënoi Pablo Osvaldo.

Në anën tjetër, në barazim 1:1 ka përfunduar sfida mes Cesenas dhe Milanit. Davide Succi kaloi vendasit në epërsi në këtë dë, para se Adil Rami të barazonte shifrat.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close