fbpx

Reali për 8 minuta ia merr 3 pikë Villarrealit (Video)

Real Madridit arritur të siguroj fitoren e tretë radhazi në kampionatin spanjoll. Pas fitores ndaj Elches, djemtë e Carlo Ancelotti kanë triumfuar edhe në “El Madrigal” përballë Villarrealit ku i mjaftuan vetëm 8 minuta për tia marr tre pikë.

Majfoti vetëm pjesa e parë ku kroati Modriç në minutën e 32 dhe Ronaldo në minutëne 40 për të siguruar këtë fitore.

Edhe në pjesën e dytë Mbretërit kontrolluan lojën por nuk u regjistruar asnjë gol tjetër.

Pas kësaj fitore Real Madridi arrinë në kuotën e 12 pikëve në vend të katërt, një pikë më pak se kryesuesi momentalë, Valencia./ Portalb

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close