fbpx

Ancelotti: Ronaldo i lumtur dhe i motivuar

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti thotë se skuadra e tij duhet të kënaqet derisa ka në përbërje një lojtar si Cristiano Ronaldo.

”Këto fjalë janë absolutisht pa kuptim”

”Mendoj se raportet janë të pabaza. Cristiano është shumë i lumtur, i motivuar dhe i gjithë Madridi është i kënaqur me atë”

”Ronaldo ka profesionalizëm të madh dhe tregohet lider i vërtetë. Ne duhet të kënaqemi me atë dhe duhet ta mbajmë atë në gjendje të mirë fizike dhe mentale”, tha Ancelotti./veqsport

Lajme të ngjashme

Back to top button