fbpx

Kur dikush ju…

“Kur të mungon dikush mund edhe të tentosh të mbash veten gjithmonë të zënë aq sa të mos kesh kohë të mendosh. Por mjafton të ndalesh një çast dhe e ndjen menjëherë atë boshllëk. Sepse angazhimet mund dhe të të mbushin kokën, por vetëm personat mund të mbushin zemrën.”

Audrey Hepburn  (4 maj 1929 – 20 janar 1993) ishte një aktore dhe humaniste britanike. E njohur edhe në film dhe si ikonë e modës, Hepburn ishte aktive gjatë Epokës së Artë të Hollivudit.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close