fbpx

Mergim Mjeku nominohet për çmim në Zhurma Show

Këngëtari i ri por plot talent Mergim Mjeku është nominuar këtë vit në eventin e madh muzikor që po vjen në Zhurma Show Awards.

Si duket hiti i tij shumë i pëlqyer ‘Pikë në zemër’ nuk është lënë anash nga stafi i këtij eventi që vlerëson yjet e muzikës mbarëshqiptare për punën e tyre një vjecare, dhe mes tyre është edhe artisti simpatik. Mërgimi është i nominuar në kategorinë ‘Best New Artist’ përkrah emrave të tjerë të rinj si Era Istrefi, Luana Vjollca, Morena Taraku etj dhe natyrisht se është kandidat për ndonjë cmim.

Më herët nga këngëtari që jeton në Gjermani por është me origjinë nga Kosova, kemi mësuar se është duke u përgaditur për një tjetër këngë të bukur e atë duet me Shpat Kasapin, por kjo do të ndodhë pas spektaklit ‘Zhurma Show Awards’, event ky që do të mbahet me 2 tetor në Teatrin e Gjilanit, ku urojmë që Mërgimi të dalë nga kjo mbrëmje me një trofe, për të nisur kështu mbarë karrierën e tij muzikore./Kosovarja/

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close