fbpx

Mot me shi dhe më i ftohtë

Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe më i ftohtë me reshje të shiut, veçanërisht paradite. Do të fryjë erë e mesatare veriore deri në e fortë e cila do të vazhdojë edhe të shtunën me intensitet më të fuqishëm.

Temperatura do të lëvizë prej 11 deri në 19 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të shiut, veçanërisht paradite. Do të fryjë erë mesatare deri në e fortë veriore.

Temperatura do të jetë 16 gradë Celsius.

Pastaj vijon periudha e motit stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit dhe rritje graduale të temperaturave të ditës.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close