fbpx

Mustafi debuton me fitore te Valencia

Shkodran Mustafi ka debutuar si “burrat” në La Liga. Mbrojtësi shqiptar ka luajtur 90 minuta në fitoren e Valencias ndaj Cordobas.

Mustafi ishte i pakalueshëm në këtë ndeshje duke arsyetuar besimin e trajnerit. Alcacer, Gaya dhe Feghouli realizuan golat e fitores për Valencian.

Me këtë fitore Valencia e barazon Barcelonën duke ndarë lidershipin në La Liga me 13 pikë të tubuara.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close