fbpx

Chelsea dhe Manchester City vazhdojnë tutje

Skuadra kampione në fuqi në Angli, Manchester City ka shënuar fitore bindëse në përballje me Sheffield Wednesday në kuadër të Capital One Cup.

City triumfoi 7:0 me golat e Lampard (2), Dzeko (2), Navas, Toure (p) dhe Pozo.

Fitore ka shënuar edhe Chelsea, që mposhti 2:1 Boltonin. Zouma e Oscar shënuan për londinezët, teksa golin e vetëm të mysafirëve e realizoi Mills.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close