fbpx

Sapo ia filluat lidhjen? Ja gjërat që mund ta prishin atë!

Sepse meshkujt, me shume se femrat, “tremben” lehtësisht, mbase mund te jete frika e lidhjeve te qëndrueshme, gjithsesi dashuria ne pjesën me te madhe te rasteve, i bën te mbrohen. Sigurisht nuk është e rekomandueshme te dukeni si dikush qe nuk jeni duke e filluar kështu lidhje me këmbën e gabuar.

Te dërgoni mijëra mesazhe

Edhe pse ai nuk është tërësisht i dhëne pas jush, evitoni dërgimin e mijërave mesazheve, kjo është një nder mënyrat e bezdisshme për te larguar partnerin.

Te ankoheni me vetmine

Ankesat nuk janë potencial i pëlqyer për partnerin qe nga ankesat femërore nuk dine dhe dëshirojnë te dine aspak. Këto lërini për një kohe tjetër.

Ti kërkoni miqësi menjëherë ne rrjetet sociale

Prisni qe te jete ai për te bere hapin e pare, mund ta vini nen presion.

Te flisni për martese

Edhe pse mund t’u duket shume absurde disa femra te shtyra dhe nga frika, flasin vetëm për martesën. Kjo gjë duhet te evitohet kategorikisht.

Ti thoni se jeni shpirtra binjak

Mbase mund te jeni shpirtra binjak por do te ishte mire qe këtë gjë te mos ja thoni ne fazën e shoqërimit, ne ketë mënyrë do te ndihej si ne kafaz dhe ju do te bënit figurën e naives.

Te flisni për ish-in

Është nder argumentet tabu qe me siguri bezdis te gjithe.

Te flisni vazhdimisht

Te flisni vazhdimisht dhe vetëm ju për veten tuaj është te themi pak e bezdisshme, kështu qe kjo është nder gjerat qe absolutisht duhet te evitoni, nëse dëshironi te bëni për vete një mashkull.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close