fbpx

Mot i kthjellët dhe më i ftohtë

Moti në Maqedoni do të jetë i kthjellët dhe me diell, ndërsa do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor dhe lindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej zero deri në tetë, ndërsa e ditës prej 16 deri në 24 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me erë verilindore të dobët deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në pesë, ndërsa e ditës do të ngjitet deri në 20 gradë Celsius

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close