fbpx

PDK e le të lirë postin e kryeparlamentarit, por…

PDK heq dore nga posti i kreut te Kuvendit te Kosovës, për te zhbllokuar ngërçin institucional, me kushtin qe kryeministër te vijoje te jete Hashim Thaçi. Ky është kushti qe partia e Thaçit ka për kapërcimin e krizës politike, shkruanjë mediat kosovare.

Propozimi është bere nga kandidati i PDK-se per kryeparlamentar ne seancën e fundit, Arsim Bajrami. Ne këtë mënyrë, sipas Bajramit, po u jepet hapësire partive qe te reflektojnë dhe te heqin bllokadën, qe sipas tij i është vendosur PDK-se. Seanca e ardhshme per konstituimin e Kuvendit te Kosovës, është caktuar te enjten e 2 tetorit, nga deputetja me e vjetër Flora Brovina

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close