fbpx

Maqedonia e bllokuar në euro-integrime, Ivanov hedh valle në Jeil (FOTO)

Presidenti Gjorgje Ivanov, mbrëmë ka mbajtur ligjërata në nja nga universiteteve udhëheqëse amerikane, Jeil.

Pas fjalimit, kori muzikor i shoqëruar nga violin dhe tarabuka performuan me këngën “Jovano Jovanke’.

Performanca kulminoi gjatë performimit të këngës “Makedonsko devojçe’ kur vajzat e korit treguan që përveç këngëve kanë mësuar edhe valle nga maqedonia, pas çka u bashkangjit edhe presidenti Ivanov dhe zonja e parë e Maqedonisë Maja Ivanova, si dhe dekani i Fakultetit teologjik Gregori Sterlin.

Fotografia është postuar në Facebook profilin e presidentit.

Ivanov, Jeil, valle

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close