fbpx

Më 2 tetor ZHSHA, ja nominimet

Në Teatrin e bukur të Gjilanit këtë vit do të mbahet eventi më i madh i muzikës gjithëpërfshirëse shqiptare ‘Zhurma Show Awards 2014’, ky këtë vit është edicioni i 10-të jubilar.

Mësojmë se është zgjedhur moderatorja e KTV-së Albba Morina për ta prezantuar këtë shoë, por sipas një sigle shohim që edhe i pari i Gjilanit Lufti Haziri do të jetë mikpritës në këtë event të madh. Spektakli do të nisë në orën 20:00 ndërsa kalimi në tapetin e kuq i artistëve dhe të ftuarve do të nisë në orën 19:00. Më poshtë i keni të gjithë artistët dhe videoklipet e nominuar:

Best NEË ARTIST
• Era Istrefi – E dehun
• Luana – Askush s’do ta besojë
• Morena Taraku – Off
• Exception – Zemren ti godit
• Mergim Mjeku – Pike ne zemer
• Tarabuka Band ft. DJ Star – Summer

Best BALADA
• Korab Shaqiri – Tina
• Lori – Ndahen njerezia
• Miriam Cani – Shiu im
• Seven Saraqi – S’ka dashni
• Yllka Kuqi – Te kujtoj

Best INTERPRET
• Alban Skenderaj – Je ti
• Baboo Darabuka & Dj Benity ft. Mimoza Shkodra – Vec edhe ka njo
• Besa – Mbretëreshë
• Besart Halimi – Në prishtinë
• Vedat Ademi – Ke harruar

Best PERFORMANCE
• Leonora Jakupi – Vajza e kojshisë
• Lori – Ndahen njerezia
• NRG Band – As 5 pare
• Orinda Huta – Bang Bang
• Shpat Deda – Shkëndijë

Çmimi DIASPORA
• Kole Oroshi – Me zor jetën e shtyj
• Leonida Marjakaj – Vec per vete
• Nora Mucaj ft. Mark – In love
• Tenka – Kush o Tenka
• Valton – Super Sexy

Best STYLING
• Besa – Mbretëreshë
• Enca – A po tpelqen
• Fjolla Morina – Queen
• Kaltrina Selimi – Te du
• Tuna ft. Ghetto Geasy – Mmv

Best FEMALE
• Adelina Berisha
• Genta Ismajli
• Mira Janji
• Nora Istrefi
• Zaimina Vasjari

Best MALE
• Adrian Gaxha
• Neki Emra
• Seldi Qalliu
• Shpat Kasapi
• Valon Suma

Best DANCE
• Ertila Koka – Moreno
• Fjolla Morina – Bone vet
• Flori – Ke
• Gena – Me foli
• Mira Janji – Dancing all night

Best RnB
• Adelina Berisha – A dalim
• Dafina Zeqiri & Ledri Vula ft. Sardi Dj – Got ur back
• Dhurata ft. Blero – Shume o ka ma don
• Gjira ft. Argjentina Ramosaj – Deja vu
• Kida ft Mc Kresha- Rikthejm na

Best HIP HOP
• Blunt & Real ft. Ledri Vula – Nese m’don ti – Remix
• Capital T feat. 2po2 – Posh
• Kaos – Sheqer
• Mc Kresha – Luv Luv
• Tingulli Trent – Jasha

Best POP
• Alban Skenderaj ft. Young Zerka – 24 Ore
• Genta Ismajli – Anuloje
• Leonora Jakupi – Ma ngat
• Flori – Ta boja me drita
• Elvana Gjata – Puthe

Best ROCK
• BB Poqi -Te gjeta ty
• Elita 5 – Me fal
• Na – Uragan
• Naser Berisha – Lora
• Troja – Demokraci

Best DUO – GROUP
• Besa ft 2po2 – Zemrën dot nuk ta lexoj
• Blunt & Real ft. Ledri Vula – Nese m’don ti – Remix
• Dhurata Dora ft. Young Zerka – Roll
• Skivi feat. Mimoza Shkodra & Nora Istrefi – Na
• Tuna ft. Ghetto Geasy – Mmv

Best POP-FOLK
• Gjyste Vulaj – Veç një herë me t’puth fort
• Ingrit Gjoni ft. Meti Maloku – Ani Ani
• Meda & Vjollca Haxhiu – Princeshë
• Sinan Hoxha – Lace
• Xhide Morina – Dikur ne ishim bashke

Çmimi POPULLORE
• Artiola Toska – Kismetit nuk i dihet
• Mahmut Ferati – Mergimtari
• Malesori – Zambaku i bardhe
• Miranda Hashani – Mirë se vjen
• Remzie Osmani – Edhe një natë pa ty

Best SONG
• Blunt & Real ft. Ledri Vula – Nese m’don ti – Remix
• Dhurata Dora ft. Young Zerka – Roll
• Elvana Gjata – Puthe
• Leonora Jakupi – Ma ngat
• Skivi feat. Mimoza Shkodra & Nora Istrefi – Na

Best ALBUM
• Elita 5 – Mohikani i fundit
• Gili – Si torta e marteses
• Lori – Bravo
• McKresha – Emceeclopedy
• Sinan Vllasaliu – Lemza

Best VIDEO
• Besa ft 2po2 – Zemrën dot nuk ta lexoj
• Elita 5 – Me fal
• Fjolla Morina – Queen
• Leonora Jakupi – Vajza e kojshisë
• Tuna ft. Ghetto Geasy – Mmv

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close