fbpx

Sot filloi vjeshta

Vjeshta në Maqedoni dhe në gjithë hemisferën veriore në mënyrë kalendarike filloi sot në orën 4 e 29 minuta. Në të njejtën kohë në gjysmëtopin jugor të Tokës do të paraqitet pranvera.

Në ditën e parë të vjeshtës, sipas sinoptikëve, do të do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i freskët, paradite me reshje lokale të shiut. Do të fryejë erë e përforcuar veriperëndimore.Temperatura minimale do të tetë tetë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 21 gradë Celsius. Vjeshta do të zgjasë deri më 22 dhjetor në orën 00 e tre minuta kur sipas kalendarit do të fillojë dimri

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close