fbpx

Bukuroshja Egzonita Ala zgjidhet “Miss Gjermania” (Video)

“Miss Gjermania 2014” është dominuar nga shqiptaret. Spektakli i zhvilluar në Dortmund ka qënë triumfues jo për një por për dy vajza shqiptare.

Bukuroshja Egzonita Ala është zgjedhur “Miss Gjermania 2014”, ndërsa çmimi i dytë i ka shkuar një tjetër vajze shqiptare. Bëhet fjalë për për Fjollza Avdiun nga Mitrovica dhe ndërsa çmimin e tretë e ka marrë Sabrina Nennemann.

17 vjeçarja nga Peja, ka përfituar një kontratë 1 vjeçare me kompaninë “Emmi Nail”, dhe një çmim prej 15 mijë euro para të gatshme, ndërsa do të përfaqësojë Gjermaninë në spektaklin botëror “Miss World 2014” që do të mbahet në nëntor në Londër.

Lajme të ngjashme

Back to top button