fbpx

Bardhi në formacion e javës në Hungari (Video+Foto)

Nuk është dashur shumë kohë, për të parë se vërtet talenti i madh që kishte futbollisti shkupjan Enis Bardhi, po kalon në profesionalizëm.

Bardhi që nga arritja në skuadrën e re të Super Ligës së Hungarisë ka kënaqur kërkesën e kryesisë së klubit dhe trajnerit. Pikërisht tani kur në fundjavë është luajtur xhiroja e 8-të në kampinat, ndërsa paraqitja e dytë e Enisit, ai është zgjedhur një njëmbedhjetëshen më të mirë të javës, edhe ate duke luajtur në derbn e madh kundër skuadrës së Ferencvarosh, të cilën skuadra e Bardhit, Ujpest e mundi me rezultat 2:1, ku futbollisti shqiptarë ishte protagonist shumë i rëndësishëm i sfidës.

Për të mos mbetur e gjithsa vetëm në fjalë, ju sjellim dhe rastet më interesante në video linkun më poshtë. / Portalb /

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close