fbpx

Deari plus 62 pikë në ATP radhitje

Federata Botërore e tenisit ka publikuar sot dhe listën më të re të rënditjes së tenistëve, ku për momentin pjesë janë edhe dy tenistët shqiptarë nga Maqedonia, Shëndrit Deari dhe Besir Durguti.

Ngritje kësaj radhe ka përjetuar Shëndrit Deari, i cili është radhitur për 62 pozita më lartë, duke u qenë tan ii 1244-ti, ndërsa Besir Durguti ka mbetur në pozitën e njëjtë, 1397. Ngritje më të lartë ka përjetuar Tomisllav Jotovski, i cili ka fituar 44 pozita plus dhe tani është i 579-ti, ndërsa gjithashtu edhe Dimitar Grabul ka fituar 36 pikë dhe është momentalisht i 673-ti në listë.

Renditja e ATP-së për tenistët nga Maqedonia
Renditja e ATP-së për tenistët nga Maqedonia

I vetmi që ka përjetuar rënie është Stefan Micov, që tani është i radhitur në pozitën e 1299. Tenistët nga Maqedonia këtë javë do të jenë pjesëmarrës në turneun “Futures” në vlerë prej 10 mijë dollarë amerikan, që do të mbahet në Sokobanja të Serbisë. / Portalb /

Lajme të ngjashme

Back to top button