fbpx

Polonia kampion bote në volejboll

Përfaqësuesja e Polonisë e ka arritur një sukses të madh në kuadër të Kampionatit Botëror në volejboll.

Polakët arritën ta fitojnë medaljen e artë në këtë kampionat, pasi mposhtën në finale Brazilin.

Nikoqirët e këtij organizimi triumfuan 3:1 në sete kundër brazilianëve (25:22, 25:23, 24:22 dhe 18:25).

Lajme të ngjashme

Back to top button