fbpx

“Dhelprat” kafshuan në fund “Djajt e Kuq”

Leicester City ka realizuar befasinë e fundjavës e fundjavës në ligat evropiane të futbollit.

Kjo skuadër arriti të triumfojë 5:3 kundër Manchester Unitedit, në një ndeshje të cilën po e humbiste 3:1.

Robin Van Persie (13’), Angel Di Maria (16’) dhe Ander Herrera (57’) shënuan për Djajtë e Kuq, teksa golat për vendasit u shënuan nga Jose Uloa (18’ dhe 83’ p), David Nugent (62’ p), Esteban Cambiasso (64’) DHE Jamie Vardy (79’).

Me këtë humbje, Unitedi i është rikthyer formës së vjetër të keqe, duke dëshmuar se kanë probleme të mëdha me repartin defensivë.

Lajme të ngjashme

Back to top button