fbpx

Pamje tronditëse nga shkrumbimi deri në themel i ndërtesës 25 katëshe në Siberi (VIDEO)

Një ndërtesë 25 katëshe në qytetin Krasnoyarsk të Siberisë është djegur deri në themel pasi që zjarri kaploi atë me shpejtësi marramendëse njofton RT , transmeton Portalb.

Sipas mediave lokale, ngjarja ka ndodhur të shtunën ndërsa arsyet për shpërthimin e zjarrit ende mbeten të panjohura. Ndërtesa është evakuuar nga banorët dhe nuk raportohet për viktima.

72 zjarrfikës kanë punuar për shuarjen e zjarrit ndërsa janë hedhur 20 tanke me ujë si dhe janë përdorur edhe helikopterë për ta shuar zjarrin. /Portalb

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close