fbpx

Protesta anti-luftë në Rusi dhe jashtë saj

Në dy qytetet më të mëdha të Rusisë, Moskë dhe Shën Petersburg, mbahen sot protesta kundër rolit të Rusisë në konfliktin në lidnje të Ukrainës.

Aleksandr Ryklin, nga lëvizja opozitare Solidariteti, ka thënë se slogani i marsheve paqësore do të jetë: “Putin, mjaft me gënjeshtra dhe luftëra”.

Protesta të ngjashme pritet të mbahen edhe në qytete të tjera jashtë Rusisë, si Pragë, Berlin dhe San Francisko.

Ato përkojnë me Ditën Ndërkombëtare të Paqes, e cila shënohet çdo vit më 21 shtator.

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button