fbpx

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut

Moti në Maqedoni paradite do të jetë me vranësira . Pasdite, posaçërisht në rajonet lindore dhe do të ketë kushte për reshje lokale të shkurtra të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor dhe jugperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej shtatë deri 14 gradë, ndërsa e ditës prej 24 deri 27 gradë Celsius. Në Shkup, paradite do të jetë me diell, ndërsa pasdite me vranësira të matura, ndërkaq do të ketë edhe kushte për reshje të shkurtra lokale të shiut.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close