fbpx

Arsenali rikthehet me fitore (Video)

Pas humbjes nga Dortmundi në Ligën e Kampionëve, skuadra e Arsenalit është rikthehyer me fitore në Premier Ligë, duke e mposhtur Aston Villan me rezultat 3-0.

Golat për Arsenalin u shënuan nga Ozil, Welbeck dhe Cissokho në portën e tij.

Për 90 minuta padyshim skuadra e Wengerit u tregua më e mirë. Për më shumë ju ftojmë të shikoni videon nga ndeshja. / Portalb

Ndeshjet tjera në kampionatin anglez përfunduan kështu:

Queens Park Rangers 2 – 2 Stoke City
Aston Villa 0 – 3 Arsenal
Burnley 0 – 0 Sunderland
Newcastle United 2 – 2 Hull City
Swansea City 0 – 1 Southampton

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close