fbpx

Ja se si e komenton Artan Grubi, krijimin e Iliridës

Subjektet politike shqiptare BDI dhe PDSH nuk e kanë komentuar aktivitetin e djeshëm të Nevzat Halilit me shokë, duke shpallur Republikën e Iliridës. Megjithatë, nga komenti nuk është përmbajtur shefi i kabinetit të liderit të BDI-së, Artan Grubi i cili në profilin e tij në Facebook ka komentuar aktin e shpalljes së kësaj republike duke  vlerësuar për keqardhje.

“Nga respekti për kujtimet nga e kaluara, nuk desha të mirrem me këtë që paralajmëroheshte dhe ndodhi sot.  Por, sot, para përmendores së Skenderbeut, në sheshin që mban emrin e tij, u tha që UÇK dhe lufta e djemve dhe bijave shqiptare janë produkt i forcave të huaja, përfshirë edhe Serbinë, si dhe që lufta e vitit 2001 nuk ishte vullnet i shqiptarëve. Ishte pikërisht kjo që ju duheshte ta ndëgjojnë keqdashësit të thënë nga një shqiptar, pa marrë parasysh se sa margjinal është ai sot, sepse përputhet me konceptet e tyre. Keq, vërtet shumë keq” shkruan ai.

 

 

Tags

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. I lumte Nevzat Halili shume e paske citu ti zotni A.G. une jam nga Tetova edhe shume mire e di se kush ka luftu te ne komandantat nga Kosova hoxha i Prizrenit sot (ISIS) eshte me pages ka luftu jo per komb turp te keni ju patrijota te Serbise jeni koha po afrohet sot poplli ju shef se cfar pisa jeni shiteni per 1 denar.Koha e LPK mbaron tani me kete edhe USA e kerkon sot keni me e pa vete.

Back to top button
Close