fbpx

LSDM reagon e para ndaj Iliridës, akt i politikave të gabuara të qeverisë

LSDM dënon provokimin me shpalljen e Republikës së Iliridës. LSDM në deklaratën e saj thotë se askush nuk ka të drejtë të cenojë sovranitetin dhe integritetin territorial të Maqedonisë. Sipas saj, pasojat e një hapi të tillë nga struktura të pandërgjegjshme rëndojnë mbi të gjithë qytetarët e Maqedonisë.
“Ngjarjet e tilla janë rezultat i politikave të qeverisjes aktuale për ndarjet dhe ngritjen e tensioneve ndëretnike, partizanin e institucioneve partiake, ngecje në proceset integruese, varfërimit të qytetarëve dhe mungesës së perspektivës”, thuhet në komunikatën e LSDM-së.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close