fbpx

Manifestim përkujtimor për dëshmorin Beqir Limani

Në organizim të SHVL të UÇK, sot (e enjte), në varrezat e fshatit Kollarë të Kërçovës, do të mbahet një manifestim përkujtimor për dëshmorin e kombit Beqir Limani. Ceremonia do të fillon me vendosjen e luleve të freskëta mbi varrin e dëshmorit, në shenjë respekti për veprën madhore që kulmoi me aktin ngadhnjyes të vetëflijimit në mbrojtje të dinjitetit të familjes dhe të kombit.

Ishte 18 shtator ditë e premte e vitit 1998, kur ra heroikisht dëshmori i lirisë Beqir Limani.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close