fbpx

Chelsea u befasua, Roma “shkatërron” rusët

Chelsea i Jose Mourinhos nuk arriti të marrë më shumë se një barazim 1:1 në përballje me Schalken në Stamford Bridge.

Fabregas kaloi londinezët në epërsi me golin e minutës së 11-të, mirëpo Huntelaar barazoi shifrat në pjesën e dytë për një pikë të artë të gjermanëve.

Fitore të thellë ka shënuar Roma në Olimpico, e cila shkatërroi 5:1 CSKA Moskën.

Iturbe (6’), Gervinho (10’ dhe 31’), Maicon (20’) dhe Ignashevich (50’ ag) shënua golat e kësaj fitoreje të italianëve, teksa Musa (82’) shënoi golin e vetëm të rusëve.

Fitore të thellë shënoi edhe Porto, që mposhti 6:0 BATE-n, teksa Ajaxi dhe PSG-ja ndanë pikët pas barazimi 1:1.

Grupi E

Bayern Munich – Manchester City 1:0

Roma – CSKA Moska 5:1

Grupi F

Ajax – Paris Saint Germain 1:1

Barcelona – APOEL Nicosia 1:0

Grupi G

Chelsea – Schalke 04 1:1

Maribor – Sporting CP 1:1

Grupi H

Athletic Bilbao – Shakhtar Donetsk 0:0

Porto – BATE Borisov 6:0

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close