fbpx

Pakistanezët largojnë nga aeroplani politikanin e rëndësishëm (Video)

Kompania shtetërore e fluturimeve, PIA e Pakistanit, shpesh vonon fluturimet për t’ia bërë qejfin politikanëve të rëndësishëm, për çka udhëtarët presin me orë të tëra.
Por, vonesat e përhershme dhe anulimet e fluturimeve, kanë zemëruar udhëtarët pakistanezë, ndaj kanë ndaluar një politikan me ndikim të futet në aeroplan, pasi ishte vonuar të paktën dy orë, transmeton Telegrafi.

Në videon e postuar në internet shihen udhëtarët tek i bërtasin “turp” ish ministrit të Brendshëm, Rehman Malik. Ata nuk e lënë të futet e pastaj e largojnë edhe nga ndërtesa e aeroportit.

Aeroplani i kompanisë shtetërore, PIA, fluturoi pa Malikun nga Karaçi në Islamabad.

Po ashtu, edhe një politikan që është vonuar, Rames Wakwani, ishte dëbuar më parë nga aeroplani.

Lajme të ngjashme

Back to top button