fbpx

Turqia me plan të mbrojtjes nga ISIS-i

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan thotë se ushtria e Turqisë është duke zhvilluar planet për të ngritur një “zonë të mbrojtjes” kundër militantëve islamikë.

Kjo zonë do të vlejë për kufijtë e vendit me Irakun dhe Sirinë.

Ndërkohë, Erdogan tha se Turqia mund të pranojë ne vend liderët e Vëllazërisë Myslimane të Egjiptit të cilët po kërcënohen për tu larguar nga Katari. /Telegrafi/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close