fbpx

Vidhen para nga banka në Shkup dhe rruhen në llogari bankare

Qindra mijëra euro mungojnë nga Trezori i bankës në Shkup, transmeton “Alfa”, duke theksuar se informacionin e ka konfirmuar edhe MPB.

Sipas televizionit “Alfa”, paratë janë vjedhur nga tre punonjës të Bankës, dy të trezorit dhe njëri që ka qenë për sigurinë e parave në bankë.

Pritet që Ministria e Punëve të Brendshme, gjatë ditës së nesërme të jap detaje për vjedhjen e parave nga banka.

Bëhet fjalë për 200 mijë euro të cilët ishin të dedikuara për “bankomatet” nëpër Shkup.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close