fbpx

Batutat e Ramës me gjimnazistët (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, ishte sot në shkollën e mesme “Ismail Qemali”, në Tiranë ku uroi për nisjen e vitit të ri shkollor. Pas fjalës së mbajtur përpara nxënësve, Rama nuk la pa bërë shaka me modelin e flokëve të gjimnastëve.

Duke ftuar dy prej nxënësve krah tij, kryeministri duke i pyetur se sa kohë harxhojnë për rregullimin e flokëve.

“Kjo dyshja është për të bërë një fotografi ‘Ismail Qemali fashion’. Edhe për të bërë trendin e “Ismail Qemalit”.

Rama: Sa minuta të marrin këto flokët për t’i…?

Gjimnasitja: Nuk i bëj vetë…

Rama: Kush t’i bën?

Gjimnazistja: Mi bën kushërira

Rama: Sa orë i duhen kushërirës?

Gjimnasistja: 10-15 minuta!

Rama: Mirë atëherë sukses dhe paçi sa më shumë flokë që të bëni sa më shumë forma me flokët se për mua është kohë e kaluar. Kështu që lum si ti (i drejtohet gjimnazistit në krah) që mund t’i qethësh dhe të zgjaten.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close