fbpx

Nis manovra ushtarake e Natos në Detin e Zi

Me udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka nisur manovra ushtarake e Natos në Detin e Zi, afër qytetit perëndimor ukrainas, Lwiw.  Përkundër mos prononcimit të qëllimit të manovrës, ajo tregon se Deti i Zi akoma ka një rëndësi të veçantë për shtetet perëndimore dhe se nuk do lejojnë që e tëra të bjerë nën kontrollin rus.

Në ushtrimet ushtarake marrin pjesë më shumë se pesë shtete të Natos, pa u verifikuar se kush, dhe ka nisur në orët e para të mëngjesit të së hënës./ Portalb

 

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close