fbpx

Paris: Mbahet takimi ndërkombëtar kundër ISIS

Përfaqësuesit e 26 vendeve të ndryshme, sëbashku me përfaqësuesit e Kombeve të Bashkuara, Ligës Arabe, po mbajnë takim në kryeqytetin francez, Paris, për ISIS.  Në takim janë edhe ministrat e jashtëm të SHBA-ve dhe Gjermanisë, John Kerry dhe Walter Steinmeier.

New York Times ka shkruar se qëllimi i këtyre takimeve ndërkombëtare, është që lufta kundër ISIS të mos paraqitet si vetëm e amerikanëve por e të gjithëve vendeve pjesëmarrëse.

Takimi akoma nuk ka nxjerrë përfundimet e saj, por diskutohet edhe ofensiva tokësore në vendet ku sundon ISIS./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button