fbpx

Këndellet Manchester, Di Maria “show”

Louis Van Gaal duket se më në fund e ka vendosur në binarë Manchester Unitedin.

Skuadra e trajnerit holandez arriti të shënojë fitore të thellë në sfidën e fundjavës kundër QPR-së.

Djajtë e Kuq triumfuan 4:0 me golat e shënuar nga Angel Di Maria (24’), Andre Herrera (36’), Wayne Rooney (44’) dhe Juan Mata (58’).

Në këtë takim debutoi Radamel Falcao, teksa minutazh në fundin e takimit pati edhe kosovari, Adnan Januzaj.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close