fbpx

Aston Villa turpëroi Liverpoolin (VIDEO)

Liverpooli ka bërë një kiks të madh në Anfield. Ekipi i Brendan Rodgersit është mposhtur nga Aston Villa me rezultat 0:1.

Hero i ekipit mysafir ishte Gabriel Agbonlahor, i cili në minutën e dhjetë realizoi golin e epërsisë dhe të vetmin në këtë përballje.

Pas kësaj fitore Aston Villa është ngjitur në kuotën e 10 pikëve, dy më pak sesa lideri i Premierligës, Chelsea. Kurse, Liverpooli ka vetëm gjashtë pik.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close