fbpx

Në Bundesligë fitojnë favoritët

Bayern Munich ka shënuar fitore në ndeshjen ndaj Stuttgartin me rezultat 1:0, e zhvilluar në kuadër të xhiros së tret të Bundesligës.

Mario Gotze, në minutën e 27-të, e ka kaluar në epërsi Bayernin prej 1:0, me të cilin rezultat edhe përfundoi pjesa e parë.

Kurse, në minutën e 68-të në lojë është inkuadruar Franck Riery, i cili ishte i lënduar që nga muaji maj. Francezi, i cili hyri në lojë në vend të Mario Gotzes, shtoi epërsinë e Bayernin në 2:0 në minutën 85-të.

Ndërsa, në këtë takim Xherdan Shaqiri nuk është aktivizuar asnjë minutë.

Pas kësaj fitore Bayern Munich është ngjitur në kuotën e shtatë pikëve, sa ka lideri i tabelës Bayer Leverkusen.

Kurse, Borussia Dortmund e ka mposhturFreiburgun me rezultat të thellë 3:0. Golat për ekipin e Jurgen Kloppit i kanë realizuar: Adrian Ramos (34), Shinji Kagawa (41) dhe Pierre-Emerick Aubameyan (78).

Kurse, golin e vetëm për mysafirët e ka realizuar Oliver Sorg në minutën e fundit të ndeshjes. Pas kësaj fitore, Borussia Dortmund është ngjitur në kuotën e gjashtë pikëve.

Rezultatet:

Bayern Munich 2 – 0 VfB Stuttgart

Borussia Dortmund 3 – 1 Freiburg

Hertha Berlin 1 – 3 Mainz 05

Hoffenheim 1 – 1 Wolfsburg

Paderborn 0 – 0 FC Cologne

Lajme të ngjashme

Back to top button