fbpx

Thaçi: Do të kthehemi në Kuvend

PDSH-ja nuk do të lejojë që bojkoti i saj ndaj punës së Kuvendit të shfrytëzohet si pretekst për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme, dhe në rast se ndodh një tentim i tillë ne do të kthehemi në Kuvend.

Kështu thotë në intervistën për “Lajm” kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi, duke sqaruar se partia e tij nuk është kundër zgjedhjeve, por nuk dëshiron të shërbejë si alibi për manipulime të pushtetit.

Ai flet gjerë e gjatë edhe për kërkesat për ndryshime brenda PDSH-së, për kongresin e ardhshëm të partisë si dhe për situatën paszgjedhore në Maqedoni. Në këtë intervistë ai flet edhe për zhvillimet në PDSH- para kongresit të ardhshëm të partisë, për ngecjen e procesit euroatlantik të Maqedonisë, për zhvillimet mbarëshqiptare në Ballkan.

Javë më parë, menjëherë pas rrahjes së depuetëve të BDI-së e PDSH-së në Parlament, Imer Aliu theksoi se PDSH-ja do tërhiqet nga Parlamenti deri sa organet kompetente nuk ndërmarrin masa kundër, siç tha ai, dhunuesve deputetëve të BDI-së Talat Xhaferi, Artan Grubi, Musa Ibrahimi, Mervan Xhemaili dhe Rexhail Ismaili.

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. Mirè ia ban Pdsh ja !? Pse duhet tè jetohet si thotè Bdi dhe Vmro. Te dalmen prej parlamentit e ka hak Bdi e jo pdsh

Back to top button