fbpx

Agnelli: Nuk i mbaj zili Contes

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli insiston se ai nuk mban zili ndaj Antonios Contes, pasi ky i fundit la Juventusin dhe u bë trajner i kombëtares së Italisë.

”Unë kam qenë i kënaqur ta shoh Antonio Conten në stolin e Italisë, ai është një trajner me cilësi”.

”Çfarë nevojitet për të thënë me faktin që ne kemi vajtur në mënyra të veçanta në muajin korrik tashmë është thënë dhe asgjë më shumë nuk duhet shtuar”.

”Conte pati mundësinë për të udhëhequr Italinë, ai e kishte kërkuar këtë dhe kjo më jep kënaqësi të madhe që ai e mori atë punë. Kam dëgjuar prej tij menjëherë pas emërimit të tij, iuroj atij fat të mirë, sepse ai e meriton atë”.

”Contes dhe kombëtares i uroj fat të mirë, duke filluar nga Euro 2016”, tha Agnelli.

Lajme të ngjashme

Back to top button