fbpx

Kruje, vret vellain per pronen

Rreth orës 08.25, në fshatin Bushnesh, komuna Thumanë (Krujë), në rrugën në afërsi të dy bizneseve të tyre (lokal dhe servis) që gjenden rreth 100 metra larg njëri-tjetrit, shtetasi Petrit (Leonard) Marku, 45 vjeç, lindur ne Pukë dhe banues në Bushnesh, dyshohet të ketë vrarë me armë zjarri vëllain e tij, Pal Marku, 52 vjeç. 

Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive pronësie.

Ndërkohë, autori i dyshuar i kësaj ngjarjeje u vetëdorëzua në Policinë e Laçit së bashku me një pistoletë model 54.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close