fbpx

Itali, zbulohet punishte e drogës, dy shqiptarë në pranga

E prisnin, e përgatisnin dhe e paketonin në një apartament qendër të qytetit, në lagjen Bassanello të Padovës. Çfarë? Heroinë e në sasi të mëdha.

Karabinierët kanë zbuluar në fundjavë një laborator droge dhe kanë arrestuar Fatjon Muçën 25 vjeç e një tjetër shqiptar as 18. Në apartament kanë sekuestruar 36 kg heroinë, 60 kg substancë përzierjeje, 25 mijë euro në kartëmonedhë dhe një sërë mjetesh të nevojshme për përpunimin e paketimin e drogës. E hedhur në treg, droga e sekuestruar mund të sillte fitim deri në 7 milionë euro

Ka qenë drita e mbajtur ndezur 24 orë në ditë dhe zhurma e vazhdueshme e aparati rrahës i përdorur për përzierjen e drogës që kanë tradhtuar “aktivitetin” e dy të rinjve.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close