fbpx

Humbja ndaj Shqipërisë, Paulo Bento largohet nga stoli i Portugalisë

Humbja që kombëtarja shqiptare i shkaktoi Portugalisë në eliminatoret e Euro 2016 i ka kushtuar shumë trajnerit të portugezëve, Paulo Bentos.

Duke pasur parasysh edhe mos suksesin në Botëror, federata portugeze e futbollit reagoi, duke njoftuar se ka rënë dakort me Benton për ndërprerjen e kontratës.

Federata falenderoi teknikun 45-vjeçarin për kontributin e dhënë dhe tashmë njoftoi se po punon për të gjetur zavendësuesin. /Portalb

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close