fbpx

Amerikanët prekin të parët finalen

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aq lehtë sa pritej, mposhtën Lituaninë në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror të basketbollit në Spanjë.

Amerikanët dominuan gjatë gjithë takimit, duke fituar në fund 96:68 për t’u kualifikuar në finale.

Në finale, SHBA pret fituesin e duelit gjysmëfinal që zhvillohet nesër mes Francës dhe Serbisë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close