fbpx

Kosovë, shtyhet për të enjten e ardhshme seanca konstituive

Kryesuesja e seancës konstituive, Flora Brovina, para pak çastesh ka thënë se është marrë vendim që vazhdimi i seancës konstituive të shtyhet për të enjten e ardhshme, njofton Indeksonline.

Kjo është bërë pas kërkesës së Listës Srpska për konsultime shtesë me Beogradin, pas marrëveshjes ndermjet LAN-it dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Lajme të ngjashme

Back to top button