fbpx

Horoskopi ditor, e enjte 16 prill 2020

Dashi

Me vullnet dhe dëshirë mund te arrini ta përmirësoni situatën ne jetën tuaj sentimentale. Nëse nga ana tjetër i lini gjerat te rregullohen vete, nuk keni për te arritur askund. Beqaret do afrohen me tepër me disa persona te cilët kane kohe qe i joshin. Ne planin financiar duhet te ruani gjakftohtësinë ne mënyrë qe t’i zgjidhni sa me shpejt problemet.

Demi

Duhet t’ua vini veshin mire sot këshillave qe do iu japë partneri sepse vetëm ne këtë mënyrë mund ta përmirësoni gjendjen ndërmjet jush. Beqaret do kenë disa takime, por asnjeri nga personat nuk do i përmbushë te gjitha kërkesat. Mos kërkoni perfeksionin. Financiarisht do njihni momente te vështirë, te cilat vetëm me maturi dhe kujdes do i kaloni.

Binjaket

Do filloni te bëni projekte afatgjata gjate kësaj dite me partnerin tuaj sepse tashme ndiheni te sigurte qe ai është personi me te cilin doni te kaloni gjithë jetën. Beqaret do jene pasionante dhe gati te fillojnë edhe aventura kalimtare dhe te çmendura. Ne planin financiar do i kaloni vështirësitë dhe do ndiheni me te qete. Nuk do e keni te vështirë te kryeni shpenzimet me te nevojshme.

Gaforrja

Do ndiheni te lire te bëni atë qe dëshironi gjate kësaj dite dhe gjerat do shkojnë me se miri. Do dashuroheni plot pasion me partnerin. Nëse zemra juaj është e lire mos i refuzoni disa ftesa qe do ju bëhen. Mundësi te tilla rralle vijnë ne jete. Financat do jene përgjithësisht te mira. Nëse tregoheni te matur me shpenzimet gjendja do mbetet e qëndrueshme.

Luani

Te dashuruarit do bashkëpunojnë me njeri-tjetrin dhe do mundohen te zgjidhin problemet e hershme. Me dëshirë dhe optimizëm gjithçka mund te rregullohet. Beqaret do kenë shume sukses ne dashuri dhe e gjithë jeta do ju ndryshoje ne një moment te vetëm. Financat do jene mjaft delikate kështu qe shmangni çdo lloj çmendurie nëse nuk doni te mbeteni pa para.

Virgjeresha

Tregohuni sa me spontane ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe bëni atë qe ndjeni. Do e shihni qe do përjetoni me tepër kënaqësi. Beqaret do kenë mundësi pa fund për aventura, por nuk do ndihen gati dhe do preferojnë te qëndrojnë vetëm. Financat do jene mjaft delikate dhe gabimi me i vogël mund te sjelle probleme te paimagjinueshme.

Peshorja

Duhet te ndryshoni rrënjësisht sjelljen tuaj përkundrejt partnerit gjate kësaj dite ne mënyrë qe edhe gjerat t’iu ecin mire. Kokëfortësia dhe mungesa e tolerancës nuk ju çon askund. Beqaret ka mundësi te njihen me persona interesante gjate mbrëmjes. Financat do jene goxha me te mira se disa dite me pare, prandaj mund te kryeni investime dhe transaksione.

Akrepi

Dite shume normale dhe pa ndonjë emocion te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Merrini gjerat ashtu si t’iu vijnë. Beqaret do takohen me disa persona te urte dhe tolerante me te cilët mund te krijojnë një lidhje afatgjate. Ne planin financiar do keni fat me shumice kështu qe nuk duhet te shqetësoheni aspak. Gjendja do jete mjaft e mire.

Shigjetari

Jeta juaj ne çift do jete e mrekullueshme gjate kësaj dite. Do merreni vesh për çdo gjë me atë qe keni ne krah dhe nuk do hidhni asnjë hap pa rene te dy dakord. Beqaret me mire te qëndrojnë edhe sot vetëm sepse ne te kundërt mund te përballen me zhgënjime. Për financat do përkujdeseni tej mase dhe gjendja do vije duke u përmirësuar.

Bricjapi

Dite e mrekullueshme për çiftet. Do e përforconi edhe me shume lidhjen qe keni krijuar dhe do e shihni me optimizëm edhe te ardhmen. Beqaret do jene te parrezistueshem prandaj do marrin plot ftesa e propozime. Ka mundësi qe shume shpejt statusi te ndryshoje. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe kryejini me kujdes shpenzimet.

Ujori

Problemet e se shkuarës mund te rishfaqen serish ne jetën tuaj ne çift sot dhe do ua prishin qetësinë qe ekzistonte. Tregohuni shume te kujdesshëm me gjithçka qe do thoni. Beqaret nuk do e kërkojnë dashurinë sepse edhe ashtu si janë ndihen mire. Ne planin financiar do e ruani gjithë kohës ekuilibrin. Nuk do keni vështirësi për te kryer shpenzimet e domosdoshme.

Peshqit

Dite shume delikate dhe e mbushur me probleme te mëdha kjo e sotmja për te dashuruarit. Asgjë nuk ka për te shkuar si e kishit menduar dhe kjo për shkak te pamaturisë dhe këmbënguljes suaj boshe. Beqaret do kenë një dite normale dhe pa takime vendimtare. Ne planin financiar mundohuni te mos kryeni çmenduri edhe sikur gjendja te jete e mire.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close