fbpx

Moya: Casillas, më i mirë në histori të Spanjës

Dy rivalët e qytetit, Real Madrid dhe Atletico Madrid do të përballen të shtunën në kuadër të La Ligës.

Para kësaj ndeshje, portieri i skaudrps nga Vincente Calderon, Miguel Angel Moya ka thurur lavde për gardianin e Real Madridit, Iker Casillasin.

Ish portieri i Mallorcas, Getafes dhe Valencias mendon se Casillas është më i mirë në histori të Spanjës.

“Casillas ishte referencë për mua. Për më tepër ai është portieri më i mirë historia e futbollit spanjoll”, ka deklaruar 30 vjeçari në një intervistë për AS.

Lajme të ngjashme

Back to top button