fbpx

Pele beson në Messin

Lionel Messi ishte shumë afër që ta fitoj Kampionatin botëror ‘Brazili 2014’ me Argjentinën, por u mposhtën në finale nga Gjermania me rezultat 1:0. Por, ikona e Brazilit, Pele, beson se ylli i Barcelonës në të ardhmen mund ta fitoj Botërorin, trofe i cili i mungon.

“Sigurisht, Messi ende mund të fitojë një Kupës të Botës. Messi është një lojtar shumë i ekuilibruar dhe ai është në gjendje të shkëlqyer fizike”, ka deklaruar Pele.

“Nuk ka asnjë dyshim për këtë që Messi është një lojtar i mahnitshëm. Ne nuk mund të dyshojnë për shkak se ai nuk e ka fituar Kupën e Botës ende.”, ka theksuar legjenda braziliane.

Lajme të ngjashme

Back to top button