fbpx

Fillon liga e parë me “Ligën B”

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) ka filluar me një projekt të ri, i cili në mënyrë plotësuese do të shërbej për promovimin e futbollit, zhvillimi e talenteve në Ligën e Parë të Maqedonisë, me formimin e Ligës së parë për ekipet “B”.

Në ambientet e FFM-së është tërhequr shorti për kampionati “B” që starton më 16 shtator dhe do të luhen çdo të marte.

Janë paraqitur gjashtë klube, prej të cilave vetëm një shqiptare dhe atë Shkëndija e Tetovës, ndërsa garojnë edhe Vardari, Rabotniçki, Metalurgu, Sileksi dhe Pelisteri. Në pjesën vjeshtore të këtij sezoni do të luhen dy rrethe (vendas dhe mysafir) dhe do të luhet deri më 12 dhjetor. Shkëndija ndeshjen e parë do ta luajë kundër Metalurgut / Portalb / 

 

Orari i Ligës-B
Orari i Ligës-B
Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close